Metallica

I když je metal poměrně specifickým žánrem, rozhodně to nemusí znamenat, že fanoušci vytvářejí jenom velmi uzavřenou skupinu. Právě naopak. Příkladem je světoznámá legenda, která vznikla už v roce 1981. Tato kapele je známá po celém světě a její název je Metallica. Pokud je něco, co dokázala a ukázala, tak je to přinesení jasného přesahu současných žánrů, a díky tomu byla tato kapela spojena i s tím, že si ji zamilovali jak fanoušci metalu, tak i fanoušci celé řady dalších stylů. A to nejenom v minulosti, jelikož Metallica je úspěšná také dnes. I když má za sebou tak velkou a bohatou historii, je jejím unikátem fakt, že stále hraje.

Jeden velký hudební experiment

I když má kapela Metallica ve svém názvu i samotný název hudebního stylu, rozhodně to neznamená, že se ho držela, nebo drží. Jasné a dobře identifikovatelné prvky zde pochopitelně jsou. Nezapomínejme ale na to, že kapela má celkem jedinečný nezaměnitelný styl, který nejenom přechází do celé řady rockových odnoží, ale její styl můžeme označit také za celkem nezaměnitelný. A to vše i přesto, že když kapela poprvé pronikala do oblasti hudebního průmyslu, nebyla příliš oblíbená, ani příliš dobře hodnocená. Vše se ale změnilo a nyní už patří mezi stále hrající a velmi úspěšné legendy hudebního průmyslu.

Mnoho úspěšných alb

O tom, že kapela netěží jenom ze své historické slávy, ale že se stále snaží přicházet s novinkami svědčí třeba i poslední album, které bylo vydané v roce 2016 a nese název Hardwired…to Self-Destruct. Pokud jde o ostatní, tak u nich rozhodně musíme říci, že jasně dominovaly. Mezi ty, které patřily k tomu nejlepšímu zaručeně patří Black Album. Jenom v USA se prodalo 16 milionů kousků a album se dostalo na první místo jak v prodejích USA, tak i v UK. Podobný úspěch byl spojený také s albem Load, které bylo vydáno o rok později a kterého se prodalo na 5 000 000 kusů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *