Red Hot Chili Peppers

Je jenom málo lidí, kteří by tuto známou rockovou formaci neznali. Zvláště, pokud mají rádi rock a jeho různé odnože, a nejvíce je tento hudební styl ovlivnil v devadesátých letech. To totiž byla doba, kdy byla kapela Red Hot Chili Peppers skutečně nejslavnější. Když začneme jejich historií, tak musíme říci, že se začala psát v roce 1983. To ale rozhodně neznamená, že by kapela již nehrála. Právě naopak. Sice pomalu stárne, což ale neznamená, že patří do starého železa. Má lidem stále co nabídnout.

Většina původní sestavy

Zajímavostí na kapele Red Hot Chili Peppers je rozhodně i to, že i když postupně stárne, stále hraje v téměř původní sestavě. Nelze ji tedy zařadit mezi takové, kde je ze zakládajících členů už jenom jedna jediná osoba, ale přesto se stále používá právě úspěšný název a hlavní tahák. Jednou z hlavní změnou v sestavě je především odchod kytaristy Johna Fruscianteho, který odešel již podruhé a nyní už definitivně. To ale kapela zvládla, a celkem rychle si za něho dokázala opatřit náhradu. Takovou, která celkem obstojně zvládá koncerty, stejně jako nahrávat i nová alba.

Mnoho úspěšných alb a singlů

V souvislosti s kapelou nesmíme opomíjet její úspěchy, které jsou spojené s tím, kolik alb a také kolik singlů vydala. Pokud se podíváme na poslední album, tak nese název The Gataway a bylo vydáno v roce 2016. Známé je například také dvojCD Stadium Arcadium, které bylo vydáno v roce 2006. Další známé album bylo spojeno s rokem 2002, kdy bylo vydáno By the Way. O 3 roky dříve, a to v roce 1999 vzniklo album Californication, které kapelu proslavilo pravděpodobně nejvíce. A jak je to se singly, které se celosvětově dostaly i do mnoha rádií? Ani zde nesmíme zapomínat na to opravdu nejznámější, jako jsou hity The Zephyr Song, By the Way, Californication, Otherside nebo také Can’t Stop.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *